הכנת הרכב לקיץ

המצבר, הצמיגים ומערכת הקירור הם רק חלק מהרכיבים המכאניים הדורשים הכנה לקראת הקיץ. בשורות מטה ריכזנו עבורכם טיפים ומידע שיבטיחו שתעברו את הקיץ בשלום.

המזגן

בדיקה והכנה של המזגן היא ללא ספק החשובה ביותר עבור כל מי שמעוניין לעבור את הקיץ באווירה קרירה ונעימה. הכנת המזגן כוללת את בדיקת תקינותה של רצועת המדחס, החלפה של המסנן ובדיקת כמות הגז הנמצאת במערכת. במידה והמזגן לא היה פעיל בתקופת החורף מומלץ לבדוק שהוא אכן מקרר, יש להפעיל את המזגן ולבדוק את פעולתו תוך כדי נסיעה ולוודא שאינו משמיע קולות מוזרים ושאינו מדיף ריח רע.

מערכת הקירור

את תקינות מערכת הקירור של המנוע יש לבדוק לכל אורך השנה ובפרט בחודשי הקיץ, בחודשים אלו עומס החום השורר בחוץ מעמיס את מערכת הקירור ומאלץ אותה לפעול בתנאים קיצוניים. חשוב לבדוק לכל אורך הנסיעה את מצבו של מד חום המנוע ובכל חשש להתחממות לעצור בצד. בדיקה מוקדמת של המערכת במוסך מוסמך תבטיח שתצלחו את הקיץ בבטחה.

מצבר הרכב

המצבר אחראי לספק מתח לכל מערכות החשמל ברכב. היות והמצבר הוא סוללה גדולה חשיפתו לחום הקיץ יכולה לפגוע בו. חשוב לבדוק את מפלס המים במצבר בתדירות קבועה ועם כל סימן להיחלשותו לשקול להחליפו. מוסך מוסמך יכול לקבוע בצורה מדויקת מהו מצבו של המצבר.

צמיגים

נסיעה על כבישי האספלט החמים בקיץ מגבירה את קצב התבלות הצמיגים יותר מאשר בימי החורף. מומלץ לבדוק שהצמיג לא התייבש ושאין עליו סדקים ושברים, בנוסף מומלץ לוודא שעומק החריצים הוא כ – 4 מ"מ.